Хіміко - технологічний коледж імені Івана Кожедуба Шосткинського інституту Сумського державного університету

ОГОЛОШУЄ

набір учнів 9-х класів на підготовчі курси на 2011-2012 навчальний рік для вступу на всі спеціальності.

Підготовка ведеться з предметів : математика , українська мова.

тт. ( 05449 ) 7-03-07 , 6-23-44

 

Центр заочної та дистанційної форм навчання:

Шосткинський інститут Сумського державного університету: тел. 6-13-32, корпус № 3, каб № 311, з 9-00 до 17-00

Електронна Пошта ZAOCH@ISHOSTKA.SUMDU.EDU.UA

Дізнатися більше

 
 

АРХІВ НОВИН - 2011 РІК


 

2

Свято випускників Шосткинського інституту CумДУ !

 

2
 

2

2

Першого липня в Шосткинському інституті Сумського державного університету свято – випуск бакалаврів та спеціалістів. Цьогорічний ювілейний, він відзначився двома дипломами з відзнакою на денному факультеті і стількома ж у Центрі заочної та дистанційної форм навчання. Їх отримали Ярослав Вазієв (диплом спеціаліста за фаховим спрямуванням «Хімічна технологія високомолекулярних сполук»), Марина Лєтуновська (диплом бакалавра економіки) та В’ячеслав Іванович Кривущенко (диплом бакалавра інженерної механіки за фаховим спрямуванням «Обладнання хімічних виробництв і підприємств будівельних матеріалів»), Лариса Анатоліївна Осипенко (диплом спеціаліста за фаховим спрямуванням «Хімічна технологія високомолекулярних сполук»). Усього було вручено 55 дипломів бакалавра і 34 спеціаліста на денному і 146 (85 і 61 відповідно) дипломів,один із яких іноземному громадянину, Центром заочної та дистанційної форм навчання.
З вітальним словом та щирими побажаннями звернулися до випускників заступник міського голови Сиваєва Ніна Олексіївна, директор Шосткинського інституту Сумського державного університету Акуленко Віталій Лук’янович, представники підприємств міста та батьки студентів.
І здавалося б, щороку випускники виходять за дипломами на сцену актового залу з радісним хвилюванням і щасливими посмішками, але щоразу це свято нових посмішок, нових емоцій і, звісно, нових приємних спогадів про уже колишніх студентів.
Щиро вітаємо випускників 2011 року і бажаємо їм лише успіхів, досягнень і звершень на професійній ниві та з гордістю нести звання випускника Шосткинського інституту Сумського державного університету!

2

 
2   2

 


 

2
Зустріч з поетами

 

2
 

2

2

До Всесвітнього дня поезії та Всесвітнього дня книги в читальному залі бібліотеки відбулася зустріч студентів ХТК ім. Івана Кожедуба та Шосткинського інституту Сум ДУ з поетами нашого міста. На зустріч були запрошені Римська Елла Іллівна, Тимофєєва Валентина Костянтинівна, Кузнєцова Олександра Михайлівна.

Римська Е.І. прочитала ліричні поезії та представила свою збірочку «У боевого знамени», присвячену 60-річчю Великої Перемоги і визволенню Шосткинщини від німецько-фашистських загарбників.
Тимофєєва В.К. багато подорожувала і все це відобразила у поетичних творах, які й прочитала студентам. Кузнєцова О.М. запропонувала слухачам гумористичні твори та байки.
Зустріч пройшла в теплій і дружній атмосфері. Студентка гр.ХТ-91 Скрипаль Олена від імені всіх присутніх висловила подяку за можливість долучитися до прекрасного світу поезії, подарувала гостям квіти й побажала поетесам натхнення і творчих успіхів.

2

 
2   2

 


 

2
Випуск студентів Шосткинського інституту Сум ДУ Центром заочної та дистанційної форм навчання

 

2
 

2

2

16 лютого 2011 року в Центрі заочної та дистанційної форм навчання відбувся черговий випуск фахівців. 287 вчорашніх студентів ШІ Сум ДУ отримали дипломи спеціалістів, бакалаврів та молодших спеціалістів. Урочистості проходили в лекційній залі ІІІ навчального корпусу інституту.

За кваліфікацією відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» дипломи отримали 113 студентів, з них: 52 - зі спеціальності „Економіка підприємства”, 38 - зі спеціальності „Фінанси”, 9 - зі спеціальності „Менеджмент”, 14 - зі спеціальності „Прикладна математика”.
За кваліфікацією відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» дипломи отримали 158 студентів, з них: 54 - зі спеціальності „Економіка підприємства», 55 - зі спеціальності „Фінанси”», 20 - зі спеціальності „Менеджмент”, 29 - зі спеціальності „Прикладна математика”.
1 студентка, Бахмут Тетяна Сергіївна, отримала диплом бакалавра прикладної математики за фаховим спрямуванням інформатика з відзнакою.
За кваліфікацією відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» дипломи зі спеціальності «Правознавство» отримали 16 студентів.
Шосткинський інститут Сумського державного університету пишається своїми випускниками. Гордістю ЦЗДФН цього року стали Бахмут Тетяна Сергіївна (Інз-61), Кремлянець Роман Олександрович ( ЕЗТ-51Ш), Лямець Денис Сергійович ( ЕЗТ-51Ш), Базиль Тетяна Миколаївна ( ЮЗ-71Ш), Чеховій Костянтин Вікторович ( МЗ-61Ш), Волк Марина Володимирівна ( ФЗ-61Ш), Маханьок Ольга Юріївна (ФЗТ-61Ш).
Вітаємо випускників Центру заочної та дистанційної форм навчання ШІ Сум ДУ 2011 року!
Бажаємо реалізувати себе в усіх галузях професійної діяльності: на виробництві,у бізнесі й науці. Сподіваємося, що знання та навички, здобуті під час навчання в Шосткинському інституті Сум ДУ, стануть основою професійного і творчого зростання та добробуту.

Фоторепортаж

2

 
2   2

 


 

2
Відповіді на актуальні запитання ЗНО-2011 !

 

2
 

2

2

Проходження реєстрації ЗНО, сама процедура тестування, правила вступу до вузів у нинішньому році - ці та багато інших запитань не тільки цікавлять, але й турбують батьків , чиї діти закінчують школу.Тому надзвичайно актуальною була зустріч випускників шкіл, училищ, коледжів та їхніх батьків з представниками Харківського центру незалежного оцінювання якості освіти, управління освіти Шосткинської міської ради та дирекції ШІ Сум ДУ,організована за ініціативи інституту.

Увечері 17 січня найбільша аудиторія ІІІ корпусу ледве вміщала всіх бажаючих. Учні 11 класів міста та району, учителі, студенти училищ і коледжу, їхні батьки (усього близько 350 чоловік) отримали інформацію з перших вуст.
Відкрив збори директор Шосткинського інституту Акуленко В.Л. Він розповів про перспективи розвитку вузу, його значення в технопарку міста, звернув увагу на переваги навчання в ШІ Сум ДУ в порівнянні з іншими навчальними закладами України, а саме говорив про працевлаштування випускників, відкриття з 1.09.2011року нового корпусу інституту, розмір стипендії, наявність військової кафедри, можливості для спортивного та культурного дозвілля студентів, значне зниження плати за навчання для повноплатників.
Начальник управління освіти Шосткинської міської ради Наймитенко А.М. побажала майбутнім абітурієнтам виваженості у виборі професії; особливо, якщо немає матеріальної можливості вибрати вуз у великому місті, закликала звернути увагу на споріднені спеціальності Шосткинського інституту.
Проценко О.М., відповідальний секретар приймальної комісії ШІ Сум ДУ, відповідальний за реєстрацію ЗНО, повідомив про зміни до Правил прийому у вузи цього року, комплект документів, необхідних для вступу, порядок зарахування на бюджетні місця. А також запросив випускників звертатися до пункту реєстрації ЗНО, де їм буде надано консультації та допомогу в оформленні пакету документів.
З особливим зацікавленням слухали учасники зборів виступ представника Харківського центру незалежного оцінювання якості освіти, куратора Сумської області, Ханнікову Валерію Олександрівну. Вона детально розповіла про 5 кроків реєстрації ЗНО, причини відмови в реєстрації, про перереєстрацію, пробне тестування, довела до відома графік проведення ЗНО, тренувальні тести на сайті центру. І, що дуже важливо, дала контактні телефони та адресу сайту для запитань, які виникатимуть в абітурієнтів.
Збори, що їх організував ШІ Сум ДУ, дали відповіді на багато важливих для випускників запитань. Зустріч змусила батьків і дітей задуматися над правильним вибором напряму і місця навчання.
Шановні абітурієнти!
Нагадуємо вам, що пункт реєстрації ЗНО працює до 28 лютого 2011року за адресою: вул. Інститутська,1, корпус І, к.77, тел.: (05449)2-02-73.
Перелік документів для реєстрації:
1. Паспорт або свідоцтво про народження.
2. Довідка з місця навчання чи документ про повну загальну середню освіту.
3. 2 фотокартки 3х4.
Режим роботи пункту реєстрації:
Понеділок – п’ятниця з 9.00 до 18.00
Субота з 9.00 до 14.00

2

 
2   2

 

 


 

2
Звітно-виборча студентська конференція.

 

2
 

2

2

29 листопада 2010 р. відбулась звітно-виборча студентська конференція, під час якої прозвучав звіт голови студентського комітету Приходько К. про роботу, проведену в 2009-10 н.р.

Серед справ, що найбільше запам’ятались: екскурсія до м. Батурин (за результатами конкурсу «Краща група семестру»), конкурс «Міс ШІ Сум ДУ – 2010», акція до Дня Св. Миколая «Подаруй усмішку дітям», фотоконкурс «Світ очима молодих» та багато ін. Студенти активно брали участь в науково-практичних конференціях, форумах лідерів студентського самоврядування, тренінгах.
В цілому робота студентського комітету за минулий рік отримала задовільну оцінку.
Під час конференції було обрано новий склад студкомітету. До нього увійшли:
1. Приходько Катерина, гр. ХТ-81Ш
2. Долібська Валентина, гр. ХТ-71Ш
3. Даниленко Артем, гр. ХМ-81Ш
4. Чалий Олексій, гр.ХМ-81Ш
5. Афанас’єв Артем, гр. СУ-71Ш
6. Гевлич Максим, гр. СУ-01Ш
7. Осочинська Юлія, гр. Е-01Ш
8. Романченко Павло, гр. ХМ-81Ш
9. Заярна Катерина, гр. ХТ-01Ш
10. Маковець Микола, гр. ХТ-81Ш
11. Лагуткіна Ганна, гр. ХТ-01Ш
Головою студентського комітету була повторно обрана Приходько Катерина.
Ми впевнені: і в новому складі нас чекає безліч цікавих і корисних справ.

Фоторепортаж

2

 
2   2

 

 

2
Відкриття меморіалу загиблим під час фашистської окупації

 

2
 

2

2

Є в історії людства такі події, про які забувати не можна – вони, незалежно від строку давності, не гублять своєї значущості, вони – символи помилок й досягнень людства, його злетів та падінь. Вони – нагадування про неминучу відповідальність людей за кожну їх, вільну чи невільну, усвідомлену або ні, -- дію, слово, справу.Такою подією, без сумніву, є Друга світова війна, яка назавжди увійде в нашу історію як та, що породила Велику Вітчизняну війну. Невблаганний час справно відраховує не один десяток років від численних зловісних дат, вписаних одвічним тавром у пам'ять людську.

Одна з таких – день загибелі 872 шосткинців, чиє життя перетворилося на легенду. А трагедія, яка встигла отримати вже назву «Шосткинська», стала величезною душевною раною в небайдужих серцях…

Увечері 23 вересня в День партизанської слави біля старого корпусу Хіміко-технологічного коледжу було багатолюдно. Сотні городян, серед яких представники міської та районної влади, духовенства, громадських організацій, школярі, студенти, зібрав біля пам’ятника невинно загиблим під час окупації Шосткинщини масштабний мітинг-реквієм. Подія знакова для міста: відкривали меморіал пам’яті нашим землякам, чий прах покоїться під стінами найстарішого навчального закладу. З перших хвилин на майданчику запанувала загальна атмосфера великої скорботи. Кожен із присутніх мимоволі замислювався над глибиною трагедії, що розігралася тут майже 70 років тому. Фашисти тоді не щадили нікого. Кажуть, земля здригалася ще днів зо три – життя не хотіло залишати змучені тіла.

Завдяки роботі пошуковців було встановлено імена 288 загиблих того фатального дня. Ще 584 поки залишаються білими плямами історії. Тому зупинятися не можна. Саме про це йшлося в промовах високопосадовців. «Як багато зроблено, як багато ще потрібно зробити, щоб живі пам’ятали, передаючи пам'ять наступним поколінням. І ми зробимо це!- наголосила у своєму виступі секретар міськради Віра Літкевич.

Гіркотою були сповнені виступи родичів закатованих. Лілія Ященко, чий батько навіки спочив біля стін коледжу, навіть не сподівалася на такий масштаб. Саме ця жінка свого часу звернулася до міського голови з проханням належно вшанувати пам'ять загиблих. І ось нарешті довгождана мить… Власне переконання в недаремності затрачених зусиль висловив і сам мер Микола Нога, пообіцявши продовжити роботу по відновленню історичної справедливості. Надзвичайно хвилюючою вийшла церковна панахида, яка водночас примусила учасників мітингу замислитися над сенсом людського буття. Провів її благочинний церков Шосткинщини отець Петро Назарчук разом із священнослужителями.

Пам'ять… Це слово стало основним лейтмотивом не тільки офіційної частини мітингу-реквієму, а й театральної композиції, підготовленої творчими колективами міста. Лунала тужлива музика, яка стискала серце, а з чорно-білих довоєнних фотокарток на шосткинців пильно дивилися очі тих, чиє життя обірвалось на самому злеті, тих, хто так і не зрозумів, за що їх було вбито. Погляди пропалювали серця, тому люди не приховували сліз. А коли вечір остаточно спустився на землю, у вікнах коледжу замерехтіли святі краплі – то було запалено свічки на спомин душ. Пам'ять народжувала тугу, але водночас давала відчуття чогось світлого, неземного, якоїсь незримої причетності до вічних основ буття. Кожна сльоза наповнювала цілющою вологою дерево пам’яті, на якому поки що червоних стрічок – імен – менше, ніж білих – безіменних. Відтак зміна їх забарвлення – справа небайдужих людей, наша з вами справа…

Замисленими покидали майданчик по закінченню мітингу шосткинці. Говорили про зворушливість, сердечність події, яка відбулася, про доцільність і нагальність патріотичного виховання молоді, а ще про те, що в душі вогонь. Значить, організаторам дійства вдалося досягнути високої мети – згадати і навчитися пам’ятати завжди, бо «в пам’яті моїй така таїться міць».

…Як часто, знаючи про війну все або майже все, ми не знаємо лише одного – що це таке? Не можна забувати, що війна – це насамперед люди. Не взагалі смерть, а смерть людини, не страждання в цілому, а страждання людини. Зупинимося на секунду і подумаємо: такої, як я!

Фоторепортаж

2

 
2   2

 

2
Наукові досягнення студентів кафедри ЕП

 

2
 

2

2

 

Нещодавно (літом 2010 р.) ще одну перемогу у скарбницю кафедри ЕП додали студентки гр. Е – 71Ш Шепель Ганна та Гриценко Альона (науковий керівник - Новикова І.В.).

 

У міському конкурсі бізнес-планів підприємницької діяльності серед молоді, який проводила Шосткинська міська рада, у номінації «Студентські ініціативи» з роботою «Еколого-економічне обґрунтування утилізації відходів водоочисних споруд м. Шостки ґрунтовим методом» вони вибороли ІІ місце. Як реальний проект, бізнес-план Ганни та Альони відповідав низці суворих критеріїв відбору проектів (соціально-економічне значення, відповідність належним стандартам, чітке фінансово-економічне обґрунтування, реальність, прибутковість). Робота наших студенток вже зацікавила підприємців, які розглядають можливість її практичного впровадження. За результатами конкурсу дівчата нагороджені грамотами міського голови.

Дізнатися більше

2

 
2   2

 

 

 

1

Конкурс студентських науково-дослідних робіт.

 

1
 

1

1

 

 

 

22 квітня 2010 року кафедрою «Економіки підприємств» Шосткинського інституту Сумського державного університету було проведено конкурс студентських науково-дослідних робіт «НАУКОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ МОЛОДІ: СТАН РОЗВИТКУ, РЕАЛЬНІ ПРОЕКТИ, ПЕРСПЕКТИВИ», який вже став доброю традицією.
В цьому році до участі в конкурсі було подано 11 робіт (14 учасників), авторами яких є не тільки студенти ШІ СумДУ та ХТК ім. І.М. Кожедуба ШІ СумДУ, а й учні 11–Б класу ШНВК: спеціалізованої школи І–ІІ ступенів-ліцею.
Участь у конкурсі дає можливість студентам та учням не тільки презентувати себе широкому загалу, почати і повноцінно вести науково-інтелектуальне студентське життя, відточувати власну дослідницьку майстерність, літературне та ораторське мистецтво, а й, насамперед, вчитися розкривати свій потенціал, якого більш ніж достатньо у сучасної молоді.
Переможці конкурсу відзначені дипломами, сертифікатами, грамотами та нагороджені цінними подарунками:
Диплом першого ступеню
Кривущенко Марина студентка групи Е–61 Ш ШІ Сум ДУ "Аналіз взаємозв’язку показників економічної та природоохоронної діяльності галузей".
Диплом другого ступеню
Циганок Світлана студентка групи Е–61 Ш ШІ Сум ДУ "Екологічні витрати підприємства та шляхи їх скорочення".
Копєйко Оксана студентка групи Е–81 Ш ШІ Сум ДУ "Дослідження впливу окремих чинників на розвиток економіки України".
Диплом третього ступеню
Подгаєвський Ярослав студент групи Е–61 Ш ШІ Сум ДУ "Енергозберігаючі технології як основа охорони природного середовища".
Лєтуновська Маргарита студентка групи Е–71 Ш ШІ Сум ДУ "Вітроенергетика як ефективне альтернативне джерело енергії".
Задьора Дар’я учениця 11-Б класу ШНВК: спеціалізованої школи І-ІІ ступенів-ліцею "Роль інвестиційної діяльності у розвитку господарства в умовах кризи".

Вперше оргкомітетом та студкомом було організовано опитування студентської аудиторії (exit-pool), за яким в номінації "Найкраще представлення доповіді" автори доповіді "Врахування екологічного менеджменту у виробництві генно-модифікованих організмів" Плацинда Сергій, Сальник Надія, Літуновська Катерина отримали приз глядацьких симпатій – їхня доповідь сподобалась студентам ШІ Сум ДУ та ХТК ім. І.М. Кожедуба ШІ СумДУ більш за все.

Чекаємо Вас, шановні студенти на нашому конкурсі у наступному році. Сподіваємось на ґрунтовні наукові роботи та цікаві доповіді. Бажаємо натхнення та творчої наснаги.

1

 
1   1

 

 

1

Безперервність навчання – реалії сучасності.

 

1
 

1

1

 

 

 

У комплексі Шосткинського інституту Сум ДУ працює Хіміко-технологічний коледж імені Івана Кожедуба. Це дає можливість випускникам коледжу продовжувати навчання в інституті з ІІ або ІІІ курсів. Це стало можливим завдяки інтегрованим навчальним планам і програмам, що забезпечують безперервність освіти. Інститутом  розроблені спеціальні програми, організовані заняття на спецкурсах за вибором для студентів старших курсів коледжу. Деякі предмети, що входять до програм інституту, в коледжі не вивчаються. Тому інститут надає можливість кожному студенту коледжу вивчити ці предмети факультативно. Випускники коледжу зараховуються на старший курс. Економісти і бухгалтера на ІІІ курс за спеціальностями : «Фінанси», «Економіка підприємства», «Менеджмент», «Маркетинг». Механіки і станочники на ІІІ курс за спеціальністю «Обладнання хімічних виробництв і підприємств будматеріалів». Хіміки-технологи мають можливість продовжити навчання  ІІІ курсу за спеціальністю «Хімічна технологія високомолекулярних сполук».
Ті випускники які  мають високий бал, можуть вступати до інституту на бюджетні місця за рішенням педагогічної ради коледжу.

Студенти, які будуть навчатися  на контрактній основі, мають пільги оплати навчання – зниження плати на  10%. Як показала практика, випускники коледжу мають ґрунтовану підготовку за спеціальністю і успішно продовжують навчання в інституті.

1

 
1   1

 

 

2
Відділ довузівської підготовки

 

2
 

2

2

 

Шосткинський інститут Сумського державного університету III - IV рівнів акредитації запрошує на підготовчі курси випускників шкіл, ліцеїв, коледжів, технікумів, училищ з метою надання допомоги у підготовці до незалежного тестування та вступу до інституту.

 

Програми довузівської підготовки максимально наближені до вимог зовнішнього незалежного оцінювання і дозволяють систематизувати, поглибити знання, що здобувають учні в школі, і здійснити якісну, підготовку до ЗНО. Крім того, їм надається можливість пройти безкоштовне пробне тестування.

Дізнатися більше

2

 
2   2

Переглянути архів новин 2010 p.


 

   

Погода в Шостці

Загрузка информера курс валют...
 
 

 

Розробка та оригінальний дизайн ШІ СумДУ.
Головна Структура Новини Студенти Курси Контакти