Керівництво
Вчена рада
Факультети
Студентські спілки
Громадські організації
Структурні підрозділи
Інші
 
 

Презентація кафедри >>>

Перелік дисциплін кафедри економіки та управління >>>

Кафедра ЕУ пропонує навчально-методичні матеріали >>>

Новини кафедри ЕУ


 • Студентка кафедри економіки та управління – дипломант ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт >>>
 • Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт 2017-2018 н.р >>>
 • Успіхи студента кафедри економіки та управління ... >>>
 • Науковий семінар студентів кафедри економіки та управління >>>
 • ERASMUS+: вікно в Європу >>>
 • Вітання кафедри ЕУ з Днем студента>>>
 • Міжнародний Інформаційний тиждень Програми Європейського Союзу Еразмус+... >>>
 • Розпочала роботу Школа юного менеджера ... >>>


 • Колектив кафедри економіки та управління ефективно реалізує сучасну модель освітньої діяльності, спрямовану на підвищення якості освіти, фінансову та інформаційну підтримку талановитої, допитливої молоді, залучення студентів до науково-дослідної діяльності, творчого пошуку. Саме тут створена атмосфера зацікавленості в навчанні, дослідницької жаги й пізнання, віри у свої сили в досягненні мети; для кожного студента віднайдена ситуація успіху; розбуджена ініціативність, почуття гордості і власної гідності.
  Цьому сприяє самостійна науково-дослідна діяльність студентів («пошукова самоосвіта»), яка є цінною творчою складовою сучасної вищої освіти.
  Кафедра ЕУ пропонує низку наукових напрацювань, які стосуються ефективного використання наявної промислової інфраструктури м. Шостки, виробничого та інтелектуального потенціалу підприємств, установ, науково-дослідних інститутів, навчальних закладів для розвитку Індустріального парку «Свема», проект якого впроваджується в життя в нашому місті.

   

   

   

   

   

  Кафедра економіки та управління


  Історія кафедри


  Кафедра економіки та управління ШІСумДУ (до 2014 р. - кафедра економіки підприємств) функціонує з 2004 року і була створена на базі кафедри економічних та соціальних дисциплін. За цей час досягнуто значних успіхів у підготовці спеціалістів різних економічних напрямків. Поєднання фундаментальної теоретичної підготовки та практичних навиків дозволяє готувати майбутніх економістів з урахуванням ринкових умов, формувати всебічний погляд на економічні проблеми й шляхи розвитку економічної системи України.
  За спеціальністю «Економіка» – підготовка фахівців з розробки та впровадження економічних програм розвитку підприємництва, регіональної та національної економік, розробки та впровадження економічних методів аналізу розвитку економічних систем.
  Здобувши ці спеціальності, випускники кафедри економіки та управління ШІСумДУ можуть працювати в планово-фінансових підрозділах промислових та комерційних підприємств, інноваційних компаніях, здійснювати аналіз ефективності впровадження проектів, нової техніки, технологій, систем оплати праці. Серед відомих шосткинських підприємств випускниками кафедри пишається казенний завод «Імпульс», ВАТ «Шосткинський міськмолкомбінат», ТОВ «Дизайн-холдінг», фінансові організації міста.
  За спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування» здійснюється підготовка фахівців у галузі фінансово-господарської діяльності для підприємств різних форм власності. Випускники працюють у банківських установах, страхових, інвестиційних, брокерських, аудиторських компаніях, аналітичних підрозділах державних та комерційних установ, податкової та митної служб. При цьому вони можуть займати посади головних та провідних спеціалістів різних категорій відповідних структурних підрозділів органів державної виконавчої влади та управління економікою, керівників приватних підприємств та фінансових підрозділів. Випускники очолюють філії банків у Сумській області, працюють у державному казначействі, банках, фінансових відділах підприємств, податковій інспекції.
  За спеціальністю «Менеджмент» здійснюється підготовка фахівців у галузі організаційно-управлінської діяльності підприємств, організацій та державних установ, удосконалення структур та методів управління, логістики матеріальних та інформаційних потоків, загального управління проектами з використанням сучасних інформаційних технологій. Випускники мають можливість працювати на посадах керівників підприємств, промислових установ та організацій різних форм власності та їхніх заступників; начальників різних відділів: кадрів, охорони праці, соціального розвитку, планово-економічних, збуту, комерційних. А також керівниками підрозділів з реклами та зв’язків з громадськістю,маркетингу; економічними радниками; фахівцями з управління у сфері матеріального виробництва.
  Навчання в ШІСумДУ проводиться за кредитно-модульною системою, яка є обов’язковим елементом сучасної вищої освіти. Усі дисципліни забезпечені науково-методичною літературою та електронними посібниками в повному обсязі, що дозволяє студентам отримувати ґрунтовні знання з предметів: «Економіка підприємства», «Статистика», «Економічний аналіз», «Економічне управління підприємством», «Економіка і організація виробництва», «Фінанси», «Аудит», «Економіка інноваційних процесів на підприємстві», «Стратегія підприємств», «Потенціал і розвиток підприємства», «Економіко-математичні методи та моделювання», «Методи ефективного управління економічними системами», «Мікроекономіка», «Макроекономіка», «Економічні відносини посередницької діяльності», «Менеджмент», «Інвестування» та багатьох інших. Тому студенти кафедри економіки та управління – активні учасники, призери та переможці олімпіад різних рівнів. Викладачі кафедри, серед яких 8 кандидатів наук, 1 доктор наук, 1 професор, - автори навчальних посібників, укладачі монографій, автори методичних матеріалів.
  Саме поєднання навчального процесу із науковою діяльністю є пріоритетним напрямком роботи кафедри. Студенти та викладачі беруть участь у всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях, задіяні в розробці двох державних науково-дослідницьких тематик. Щорічний конкурс науково-дослідних робіт студентів «Наукові дослідження молоді: стан розвитку, реальні проекти, перспективи» сприяє зростанню інтересу молоді до дослідницької діяльності, світу знань і умінь. За останні 5 років набув популярності «Літній науковий табір» для школярів міста та району. Старшокласники із задоволенням влітку приходять до інституту з наміром спробувати себе в ролі майбутніх науковців.
  Близько 20% студентів кафедра економіки та управління Шосткинського інституту продовжують навчання в магістратурі та аспірантурі Сумського державного університету. Усе це свідчить про те, що студент, який обрав економічну спеціальність у ШІСумДУ, має чудову перспективу здобути сучасну вищу освіту та стати конкурентоспроможним на ринку праці професіоналом.


   

   

   

     

   

  Професорсько-викладацький склад кафедри:

  • Тур Олександр Миколайович - завідувач кафедри,кандидат економічних наук, старший викладач

  • Акуленко Віталій Лук’янович – професор кафедри , кандидат економічних наук

  • Бондар Наталія Юріївна - доцент кафедри , кандидат філологічних наук

  • Тугай Наталія Олександрівна – старший викладач кафедри , кандидат філософських наук

  • Вареник Ірина Володимирівна – кандидат економічних наук, старший викладач

  • Новикова Інна Володимирівна – кандидат економічних наук, старший викладач

  • Полончук Віра Олексіївна – начальник навчально-методичного віддділу, асистент кафедри

  • Пригара Ірина Олександрівна – кандидат економічних наук , старший викладач

  •Мануйлович Юрій Миколайович – кандидат економічних наук , викладач

  • Пискун Ольга Анатоліївна – провідний фахівець, асистент кафедри

  • Базиль Світлана Михайлівна – провідний фахівець відділу довузівської підготовки, асистент кафедри.

  • Німко Світлана Іванівна – фахівець I категорії, аспірант Сум ДУ

  • Вазієв Ярослав Георгійович - фахівець кафедри

   

   

   

   

   

   

   


  © Розробка та Web - дизайн ШІ СумДУ.
  При повному або частковому використанні (копіюванні) матеріалів посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на
  http://shinst.sumdu.edu.ua обов'язкове.

  Головна Новини Студенти Курси Контакти