Захист бакалаврських робіт на кафедрі ЕП

 

Буяє весна. Незабаром – тепле і веселе літо, час відпочинку. А на кафедрі економіки підприємств (ЕП) кипить кропітка робота в дуже екстремальних умовах. Найбільш напруженими робочими днями для викладачів та студентів IV курсу спеціальності «Економіка підприємства» видалися 15 та 22 травня 2012 року: саме вони визначили концентрацію зусиль обох сторін. У ці дні студенти – випускники групи Е-81Ш складали державний іспит і захищали комплексні бакалаврські кваліфікаційні роботи. Як відомо, захист розроблених власноруч економічних проектів - це не лише суттєве розумове і фізичне навантаження, а й значне творчо-емоційне піднесення. Саме тому напередодні іспитів і безпосередньо перед процедурою захисту викладачі кафедри підбадьорювали вихованців не тільки добрими побажаннями, а й настановами в менш офіційній, але вже традиційній для кафедри ЕП формі - у вигляді тематичних плакатів з гаслами, закликами, жартами тощо.
Захищаючи перед Державною екзаменаційною комісією свої проекти, студенти-економісти розглядали дуже актуальні, як для нашого міста, регіону, так і для України в цілому, питаннями і проблемами ефективної діяльності промислових підприємств. Наприклад, Жирний Вадим у своєму проекті фахово представив достатньо новий напрям пожвавлення економічного розвитку - використання інструментарію так званих технопаркових конструкцій для розбудови депресивних територій. Зокрема, певна частка його бакалаврської роботи «Особливості інноваційно-інвестиційного розвитку підприємства в сучасних умовах господарювання» була присвячена аналізу показників індустріального парку «Свема».

На основі розрахунків і осмислення комплексу відповідних показників випускник розглянув стан справ, визначив пріоритети, запропонував шляхи та ефективні інструменти розвитку. У роботі Редкач Світлани «Стан та перспективи розвитку лісогосподарського підприємства» висвітлювалися не менш важливі питання розвитку української економіки та суспільства. Потрапили в поле зору наших студентів і інших соціально-економічні проблеми, а саме: питання якості продукції (Михайленко Ярослав), цінова політика підприємства (Ступак Дмитро), ефективність діяльності підприємства (Чала Ганна), система управління собівартістю продукції (Копєйко Оксана), продуктивність праці підприємства (Котенко Катерина), впровадження нових видів продукції на підприємстві (Ляшенко Анастасія), комплексна оптимізація діяльності підприємства (Храпач Тетяна) та т.д. Державна екзаменаційна комісія високо оцінила роботи, а отже, і розум, знання, практичні навички, аналітичні здібності та ораторську майстерність випускників кафедри ЕП, виставивши їм високі підсумкові бали.
Після оголошення результатів захисту бакалаврських робіт члени комісії, декан денного факультету О.Ю.Мараховська та викладачі кафедри звернулися до цьогорічних випускників з щирими поздоровленнями, а ще розмістили свої побажання на інформаційному вітальному полі - стенді кафедри, прикрасивши їх фотокартками випускників, святковим колажем та різнокольоровими кульками. Потім усі разом сфотографувалися на згадку про таку важливу подію в студентському житті.
Згадували в ці дні на кафедрі і випускників минулих років, зокрема бакалаврів 2011 навчального року (гр. Е-71Ш), які продовжили навчання до кваліфікаційного рівня «спеціаліст» і «магістр» в Сумському державному університеті і саме в цей час захищали свої випускні дипломи в Сум ДУ. Дуже приємно, що всі вони: Сальник Надія, Плацинда Сергій, Євдокименко Юлія та Мороз Олеся - отримали найвищі оцінки, з чим ми їх і поздоровляємо. А ще радіємо за наших випускників, які досягають найкращих результатів, виборюють перемоги, і з гордістю вбачаємо в цьому певну часточку своєї праці. Зокрема, ми пишаємося високими професійними компетенціями вихованців та яскравою презентацією бакалаврських робіт перед Державною екзаменаційною комісією, що засвідчила виняткову актуальність і конкурентність обраних тем, їхню практичну значимість.
Отже, захист - позаду. І не лише захист… Як мить пролетіли 4 роки напруженої та плідної співпраці викладачів і студентів, упродовж якої було все: цікавість, захоплення, пізнання, кропітка праця, дослідження, наукові конкурси, конференції, перемоги, а іноді й поразки. Попереду 1 червня, не менш вагоме свято – урочисте вручення дипломів, грамот, подяк. І хвилюють випускників думки про подальше навчання, майбутнє працевлаштування, про сенс життя… А далі – переведення теоретичних розрахунків та планів у реальну, практичну площину.
Тож побажаємо випускникам гарно відпочити від доволі напруженого ритму праці, а по тому (дійсність саме така !!!) знову з новими силами взятися за …. навчання, оскільки нині, аби не опинитися на осторонь розвитку, треба свідомо привчатися «учитися протягом усього життя». Саме така постановка питання, як свідчать в один голос світові аналітики, гарантує збереження досягнутого раніш рівня, а також вигідне, вдале позиціонування себе в сучасному ринковому середовищі та, головне, у соціумі.
Диплом Сум ДУ - це диплом, який відкриває нові можливості! Тож зичимо нашим випускникам реалізувати свій інтелектуальний потенціал в успішній кар'єрі. Нехай щастить! У добрий час!

Павленко Ю.Є., доцент кафедри економіки підприємств


 

На сторінку кафедри ЕП >>>

На головну >>>

 

 

   

 

Розробка та оригінальний дизайн ШІ СумДУ.
Головна Структура Новини Студенти Курси Контакти