28 квітня 2015 року в Шосткинському інституті Сумського державного університету відбулася І науково-методична конференція «ОСВІТА, НАУКА ТА ВИРОБНИЦТВО: РОЗВИТОК І ПЕРСПЕКТИВИ».

Основна мета конференції - залучення студентської та учнівської молоді міста до наукових досліджень і творчого пошуку ефективних рішень у соціальних сферах розвитку суспільства. Серед учасників заходу – науковці, викладачі, аспіранти та студенти Шосткинського інституту СумДУ, Хіміко-технологічного коледжу ім. І.М. Кожедуба, Сумського державного університету, Глухівського НПУ ім. О. Довженка, Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, Інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України. До роботи конференції долучилися і учні загальноосвітніх навчальних закладів міста, переможці Малої академії наук, зокрема старшокласники ЗОШ 1, 4, 7, 8, ШНВК: Шосткинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 9, гімназії та ШНВК: спеціалізована школа І-ІІ ступенів – ліцей. Також на конференції виступили практикуючі фахівці державних установ різних сфер діяльності.
Серед напрямків роботи конференції чільне місце відведено актуальним проблемам хімічної технології та прикладної екології.
Значну увагу приділено питанням сучасної фізики та математичним методам у природничих науках. На конференції також розглянуто теоретичні і практичні проблеми філософії та філології. Перспективні ноу-хау висвітлено в наукових дослідженнях молоді. Юнаки та дівчата запропонували широкому загалу власні погляди на вирішення проблем інвестиційно-інноваційного розвитку соціально-економічних систем. У свою чергу в секції «Методика викладання в навчальних закладах» досвідчені викладачі вузу та науковці поділилися власними розробками та цінними порадами. За результатами роботи конференції опубліковано збірник тез доповідей.
З матеріалами конференції можна ознайомитися на сайті http://csp.sumdu.edu.ua