Нова монографія кафедри ХТВМС

У німецькому видавництві LAP LAMBERT Academic Publishing опубліковано монографію «Гранулювання і насичення нітратів целюлози. Фізико-хімічні та технологічні закономірності». ЇЇ автори - професор, завідувач кафедри ХТВМС, доктор технічних наук Лукашов Володимир Костянтинович, , кандидат технічних наук, викладач Старикова Тетяна Миколаївна, фахівець кафедри Онда Віта Іванівна.
У монографії представлені результати дослідження закономірностей основних процесів і явищ, що протікають при гранулюванні нітратів целюлози лаковим способом, а також насичення одержуваних гранул пластифікатором. Встановлено вплив на формування гранул тимчасових і гідродинамічних умов, властивостей лаку і дисперсійного середовища, а також умов відгонки розчинника. Досліджено характеристики гранул, отриманих таким способом. На підставі експериментальних даних розвинуто фізичну модель насичення нітратцелюлозних гранул пластифікуючою речовиною, які враховує зміну фізичного стану полімеру в процесі насичення, отримано математичні залежності, що описують кінетику сорбційного насичення нітратцелюлозних гранул камфорою і дибутилфталатом. Монографія призначена для наукових співробітників та інженерів-технологів, які працюють в галузі переробки нітратів целюлози, може бути корисною для аспірантів та студентів старших курсів відповідних вузів.
Ознайомитися з монографією можна в бібліотеці Шосткинського інституту СумДУ.

На сторінку кафедри ХТВМС >>>

Розробка та оригінальний дизайн ШІ СумДУ.