Фінал Всеукраїнського фестивалю інновацій

«Навчальний апаратно-програмний комплекс «Розумний будинок 3Д», «Розумний робот Елон», створений у Шосткинському ІТ центрі студентами та викладачами ШІСумДУ, посів друге місце у фіналі Всеукраїнського фестивалю інновацій, що проводився Міністерством освіти та науки України з метою популяризації розробок вітчизняних вчених та інноваторів і залучення інвесторів до фінансування впровадження новітніх розробок.
Робота, автори якої викладач кафедри СІТ, кандидат технічних наук Андрусенко О.О., завідувач електромеханічного відділення Хіміко-технологічного коледжу ШІСумДУ Пата П.С. та студент IV курсу Іван Сердюк, посіла ІІ місце в конкурсі стартап-проектів. Журі, сформоване з представників венчурного бізнесу, бізнес-інкубаторів, асоціацій промислових підприємств, високо оцінило ідеї та завзяття шосткинців.
Участь у цьому конкурсі фестивалю брали розробки, подані закладами вищої освіти, науковими інститутами національних академій наук і міністерств, а також навчальними закладами системи загальної середньої освіти. Інновації, спрямовані на досягнення соціального та економічного ефекту, мали бути представлені на стадії готовності не менш, як дослідний зразок. Прототипи шосткинських айтішників викликали жваве зацікавлення і привернули загальну увагу.
«Дводенний фестиваль був цікавим та продуктивним, боротьба була завзята, але справедлива! Наша розробка дуже сподобалась членам журі та відвідувачам конкурсу! Дякуємо всім, хто брав участь, організовував цей захід і всім, хто нас підтримував та допомагав! А ми дуже скоро рухаємось далі! To be continued!» - написав на своїй сторінці у Фейсбуці один з авторів переможного апаратно-програмний комплексу Павло Пата.

ДЛЯ ТИХ, КОМУ ЦІКАВО

«Розумний будинок 3D»
Комплекс являє собою пластиковий макет домівки з розташованими на ньому малопотужними засобами автоматизації. Підключення до комплексу відбувається за допомогою бездротової си стеми Wi-Fi через мережу інтернет.
Навчання програмуванню забезпечується середовищем графічного програмування на основі Google Blockly. Воно особливо цікаве і корисне при навчанні основам програмування, тому що не вимагає вивчення основ будь-якої мови програмування, а дозволяє створювати програму за допомогою миші (або пальців на планшеті), використовуючи готові «кубики» або блоки майбутньої програми.

«Розумний робот Елон»
Робот являє собою унікальний приклад поєднання представника зі світу «інтернету речей» та системи програмування, що зрозуміла навіть дітям і використовується в освіті для вивчення програмування школярів молодших класів.
Бездротове підключення до мережі інтернет, вбудований голосовий модуль, що дозволяє розмовляти з роботом, вимірювання базових параметрів навколишнього середовища (можна використовувати як метеостанцію або лабораторний вимірювальний стенд).
Система програмування дозволяє програмувати робота на виконання команд, сприяє розвитку алгоритмічного мислення та критичного бачення навколишнього простору.

Див. також :
На сайті СумДУ >>>
На сайті обласної інтернет-газети "Шанс" >>>

Шосткинський інститут СумДУ  Шосткинський інститут СумДУ  Шосткинський інститут СумДУ  Шосткинський інститут СумДУ  Шосткинський інститут СумДУ  Шосткинський інститут СумДУ

На сторінку кафедри СІТ >>>