Відкриття освітньо-меморіального комплексу "Родинна пам'ять"

Студенти, викладачі та співробітники Шосткинського інституту взяли участь у відкритті освітньо-меморіального комплексу "Родинна пам'ять". Комплекс створено за договором міста з громадською організацією «Німецький документальний центр» у рамках німецько-українського проекту «Забуті жертви». Матеріали музею розповідатимуть про остарбайтерів Шостки, партизанів часів Другої світової війни, про жертви політичних репресій 1930-40 років, а також шосткинців - учасників АТО.
Директор міжнародного фонду «Взаєморозуміння і толерантність» Ігор Лушніков, який першим виступив на урочистому мітингу, підкреслив, що меморіально-освітній комплекс створено як базу для вивчення історії Європи на прикладі конкретних правдивих історій мешканців Шостки та району - жертв тоталітарного режиму Німеччини часів Другої світової війни.
Представник німецького посольства в України, заступник аташе з культури Даніель Веслер, наголосив на важливості збереження історичної пам’яті про минуле, осмислення історії та вшанування пам’яті усіх полеглих під час війни і померлих від тиранії та насилля.
Було зачитано вітальне слово ініціатора створення музею Мартіна Гузе, директора документаційного центру досліджень історії порохового заводу Лібенау, куди вивозили шосткинців на примусові роботи в час війни. Пам'ять загиблих в роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції присутні вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до братської могили.
Автор освітньо-меморіального комплексу, народний художник України Анатолій Гайдамака висловив сподівання, що музей буде відвідуваним, а його експозиція за активної участі громади розширятиметься і поповнюватиметься.
Мер Микола Нога подякував усім причетним до створення комплексу, до речі, нині єдиного в Україні, та вручив Почесні грамоти голови Сумської ОДА, Почесні грамоти міського голови, почесні відзнаками виконавчого комітету Шосткинської міської ради за вагомий внесок у справу збереження миру, відродження історичної пам’яті.
Освітньо-меморіальний комплекс "Родинна пам'ять" розташований поряд з головним корпусом Шосткинського інституту. Таке сусідство, вважають у вузі, сприятиме широкому залученню студентів до пошукової, дослідницької роботи, патріотичному вихованню молоді та формуванню активної громадянської позиції з метою збереження миру в державі та світі.

Розробка та Web - дизайн ШІ СумДУ.          Ефекти фотогалереї :