Х Відкритий студентський науково-практичний семінар кафедри фундаментальних і загальнонаукових дисциплін «Хімія: наука і практика» успішно пройшов у Шосткинському інституті СумДУ. Науковий захід було присвячено 10-річчю створення кафедри ФЗНД. У семінарі взяли участь студенти СумДУ, Шосткинського та Конотопського інститутів, Хіміко-технологічного коледжу імені Івана Кожедуба, учні ШСШ І – ІІІ ступенів №1 та ШЗШ І – ІІІ ступенів №9, НВК: спеціалізована школа-ліцей. Співробітниками кафедри фундаментальних і загальнонаукових дисциплін було розроблено сайт семінару «Хімія: наука і практика», на якому учасники заповнювали он-лайн заявку та на який надсилати електронну версію тез доповідей, створених за допомогою шаблону. На сайті зареєструвалися 30 учасників, а загальна кількість авторів та співавторів тез доповідей - 63 особи.
Відкрив науковий захід заступник голови оргкомітету Басов А.Г., який привітав учасників і гостей, підвів підсумки десятирічної роботи кафедри ФЗНД, закликав до плідної співпраці, побажав успіху всім учасникам семінару. Протягом кількох годин працювали 2 секції за такими напрямами: роль хімії в розв’язанні технологічних аспектів виробництва; прикладна екологія, охорона навколишнього середовища та ресурсозбереження; фундаментальні та прикладні питання сучасної фізики; математичні методи в природничих науках; автоматизація та сучасні комп’ютерні технології. Доповіді були різноплановими: від хімічних і екологічних досліджень до досліджень в галузі нанорозмірних структур. Виступи супроводжувалися жвавою дискусією. Роботи оцінювало компетентне журі, до складу якого входили:
секція 1: к.х.н., ст. викладач кафедри ХТВМС Тимофіїв С.В.; к.ф-м.н., завідувач кафедри ФЗНД КІСумДУ Бурик І.П.; методист методичного кабінету управління освіти Ходькова Л.І.;
секція 2: к.т.н., завідувач кафедри СІТ Худолей Г.М.; к.т.н. Проценко О.М.; ст. викладач кафедри СІТ Мараховський В.І.
Після обговорення журі визначило найкращих науковців серед гостей семінару. (Роботи студентів ШІСумДУ були представлені поза конкурсом). Призові місця розподілилися так:
секція 1:
І місце – Кілиб Олександр (студент Конотопського інституту СумДУ за доповідь на тему «Комп’ютерне моделювання впливу геометрії сопла вибухозахисного пристрою на ефективність його роботи»);
ІІ місце – Жуковська Маргарита (учениця ШНВК: ШЗШ І – ІІІ ступенів № 9 за доповідь на тему «Поняття про нітрати, дослідження їх вмісту в продуктах харчування»);
ІІІ місце – Акуленко Марина (учениця Шосткинської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів № 1 за доповідь на тему «Дослідження якості води у водоймах м. Шостки»);
секція 2:
І місце – Жуков Павло (студент Конотопського інституту СумДУ за доповідь на тему «Установка для дослідження параметрів датчиків для систем локалізації вибухів»);
ІІ місце – Малишок Марина (учениця ШНВК: спеціалізована школа І – ІІ ступенів – ліцей за доповідь на тему «Використання різницевих рівнянь для складання дискретних математичних моделей в біології»);
ІІІ місце – Щасний Сергій (учень Шосткинської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів № 1 за доповідь на тему «Теорія графів та її застосування»).
Переможці нагороджені грамотами, і будемо сподіватися, що для них це черговий вдалий крок у велику науку, яка, можливо, стане справою їхнього життя.
За матеріалами семінару видано «Збірник тез доповідей Х відкритого студентського науково-практичного семінару «Хімія: наука і практика», що є офіційним науковим виданням СумДУ. Фоторепортаж та електронну версію збірника тез доповідей семінару дивіться на сайті http://csp.sumdu.edu.ua/ та на офіційних сторінках у соціальних мережах.

Розробка та оригінальний дизайн ШІ СумДУ.          Ефекти фотогалереї :