ERASMUS+: вікно в Європу

У залі засідань ШІСумДУ відбувся семінар з питань участі в проектах програми Erasmus+.
Перед викладачами інституту виступили Прожога І.В., завідувач кафедри економіки та управління, та викладач кафедри Мануйлович Ю.М., які були учасниками заходів Міжнародного Інформаційного тижня Програми Європейського Союзу Еразмус+. Вони відзначили, що такі конкурси дають можливість ВНЗ удосконалити навички управління міжнародними проектами, покращити організаційний потенціал, відкрити нові горизонти для інтернаціоналізації вищої освіти як на організаційному, так і на індивідуальному рівнях для свого навчального закладу задля подальшої участі в майбутніх міжнародних проектах з партнерами з усього світу.
У 2014 році сім відомих європейських програм, пов’язаних із освітою, наукою та спортом, об’єдналися в нову програму – Erasmus+, покликану охопити не лише академічну сферу, а й усі сектори культури: освіту, підготовку та молодіжну політику, спорт. Вона існуватиме з 2014 по 2020 рік. До складу програми увійшли Erasmus, ErasmusMundus, Tempus, YouthinAction та інші. Erasmus+ – наймасштабніша сучасна програма академічних обмінів, яка в 2014 році поглинула такі відомі програми, як Erasmus та ErasmusMundus, YouthinAction, Tempus та інші. Нині взяти участь у ній можуть також українські студенти, науковці та організації, діяльність яких пов’язана зі сферами освіти, культури та спорту. Прийом заявок на 2018 рік тільки починається!

Напрямки роботи та можливості

Основною метою програми залишається розвиток молодіжної мобільності, сприяння сталому розвитку країн-партнерів у галузі вищої освіти, робота з молоддю та розповсюдження європейських цінностей у цілому. Головним засобом досягнення цієї мети в межах програми стає надання грантів для широкого кола дій і заходів у галузі освіти, підготовки кадрів, молоді та спорту.
Усі проекти програми реалізуються в межах п’яти напрямків:
1. KA1 (KeyAction 1) – Індивідуальна навчальна мобільність. У межах цього напрямку здійснюється підтримка обміну студентами, викладачами та адміністративним персоналом між університетами країн-членів програми і країн-партнерів програми, зокрема України.
Учасниками можуть бути: студенти-бакалаври (окрім 1-го курсу), магістри, PhDстуденти (для навчання, практики). Працівники–адмін. та викладачі (для викладання, підвищення кваліфікації, стажування).
Тривалість мобільності для студентів - 3-12 місяців, для викладачів – від 5 днів до 2 місяців.
Детально про цей напрямок і можливості у межах нього для українців можна дізнатися на сайті Національного Erasmus+ офісу в Україні.
2. КА2 – Проекти співпраці (співпраця для інновацій і обміну передовим досвідом). Цей напрямок сформувався на базі колишньої самостійної програми Tempus. Він орієнтований на розвиток співпраці навчальних установ та інших організацій із країн-членів Erasmus+ й інших країн світу (країн-сусідів ЄС, країн-кандидатів і потенційних кандидатів, країн Латинської Америки, Азії, Африки, Карибського басейну та регіону Тихого океану).
Більш детальна інформація >>>
3. КА3 – Підтримка реформ у сфері вищої освіти. Напрямок орієнтований на модернізацію вищої освіти, Болонський процес, розвиток і впровадження інструментів прозорості освіти, сприяння міжнародному діалогу у сфері освітньої політики.
4. Проекти Жана Моне. Програма Жана Моне – одна з тих, що увійшли до складу Erasmus+ у 2014 році. Її мета – сприяння поширенню у світі навчальних програм, присвячених Євросоюзу та євроінтеграційній тематиці. Гранти надаються навчальним закладам та іншим організаціям, які розробляють подібні навчальні програми та проводять обміни студентами в межах цієї тематики.

Шосткинський інститут СумДУ  Шосткинський інститут СумДУ  Шосткинський інститут СумДУ  Шосткинський інститут СумДУ  Шосткинський інститут СумДУ

На сторінку кафедри ЕУ >>>