ІІ етап конференції
«ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ IT ТЕХНОЛОГІЙ ТА КЛАСТЕРНИХ ІНІЦІАТИВ»

Успішно завершився на базі Шосткинського інституту СумДУ ІІ етап науково-практичної конференції «Проблеми розвитку ІТ технологій та кластерних ініціатив». Вітаючи учасників наукового заходу, мер міста Микола Петрович Нога зауважив: «Коли розпочинали підготовку до конференції, ми не уявляли, наскільки це глибока та серйозна тема… Яка навіть змінює особистість. Людина, яка працює в ІТ сфері, – це зовсім інший світогляд». І подальші виступи науковців, представників компаній, педагогів, навіть учнів, підтвердили слушність цієї думки. Конференція проходила в режимі онлайн, а це дало змогу представникам інших вузів, зокрема СумДУ, взяти активну участь в різнобічному обговоренні питань розвитку ІТ технологій та кластерних ініціатив.
Нині передові інновації охоплюють все більше сфер життєдіяльності, сприяючи підвищенню комфорту та гарантуючи стабільну роботу різноманітних сервісів з обслуговування громадян. Яскравим прикладом цього стали виступи Д. Рибалко (ПАТ «Укртелеком») та Т. Завадської (ПАТ «ПУМБ»).
Сайт для волонтерів, проект з аналізу ефективності роботи випускників університету, розробка єдиної керованої інформаційної системи СумДУ – про ці та інші наукові новинки розповів кандидат технічних наук, керівник ГІАС СумДУ Віктор Ободяк. Він поділився досвідом формування групи інформаційно-аналітичних систем. А це допомагає залучити талановиту молодь до створення нових ІТ продуктів та вдосконалення вже існуючих, а також дає змогу отримати студентам перші гроші за свої наукові розробки. Ірина Баранова, доцент кафедри комп’ютерних наук СумДУ, окреслила перспективи використання 3D-моделей у роботі зі студентами технічних спеціальностей та презентувала дидактичні таблиці.
Як же допомогти сучасній людині нашої країни, особливо підліткам та молоді, оцінити безмежні перспективи новітніх інформаційних технологій? Як заохотити учнів та студентів до використання гаджетів як ефективних навчальних посібників? Як перетворити підлітків з пасивних споживачів розважального контенту на вдумливих творців сучасності? Як застосувати інновації в побуті, сімейному житті, у міжособистісних стосунках? Саме ці актуальні питання звучали у кожному виступі науково-практичної конференції. На думку педагогів, за допомогою новітніх інформаційних технологій можна не лише суттєво оптимізувати навчальний процес і підвищити рівень засвоєння знань, а й формувати новий тип людини майбутнього – більш освіченої, відкритої до спілкування, вдумливої та відповідальної. На жаль, нині переважна більшість школярів та студентів використовує гаджети виключно для розваг. Про цікавий експеримент з використання мобільних пристроїв на своїх уроках, з можливістю відвідування популярних соціальних сервісів для розміщення навчальних матеріалів, проведення онлайн презентацій розповіла вчитель української мови та літератури Шосткинський НВК:спеціалізована школа І-ІІ ступенів – ліцей Тетяна Доник. Учень 11 класу ЗОШ № 1 Дмитро Слуцький, переможець ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики, уже встиг не тільки відчути на собі переваги впровадження передового підходу, але й створити власний електронний додаток для тестування за допомогою мобільних пристроїв. Розробкою Дмитра користуються вчителі хімії, біології, української та англійської мов, інформатики. Психолог і фахіфець кафедри ФЗНД Шосткинського інституту Олена Чанцева-Коваленко переконана, що ІТ технології треба широко застосовувати не лише для навчання, але й для надання та отримання кваліфікованої психологічної допомоги, зокрема доповідач зупинилася на перевагах вебінарів. Доцент кафедри комп’ютерних наук СумДУ Віра Шендрик ознайомила слухачів з розробками студентів з питань SMARTCITY (тобто розумне місто, де керування інфраструктурою відбувається за допомогою сучасних комп’ютерних технологій). Цей виступ прозвучав особливо актуально, зважаючи на те, яку увагу приділяє проведенню подібних наукових заходів та впровадження ІТ технологій Шосткинський інститут СумДУ та міська влада.

Розробка та Web - дизайн ШІ СумДУ.          Ефекти фотогалереї :