Керівництво
Вчена рада
Факультети
Студентські спілки
Громадські організації
Структурні підрозділи
Інші
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

МАР'ЇНСЬКИХ ЮРІЙ МИХАЙЛОВИЧ

 

ДОЦЕНТ КАФЕДРИ ФЗНД, КАНДИДАТ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК

 

 


Освіта:
вища

Науковий ступінь та учене звання:
кандидат педагогічних наук, доцент кафедри ФЗНД, відмінник освіти України.

Досвід роботи:
після закінчення педагогічного училища, фізико-математичного факультету Курського державного університету з 1973-1977 рік працював директором та учителем фізики в сільських школах.
З 1977 р. - викладач фізики Шосткинського вищого професійного училища. За створення науково-методичної технології навчання фізики став лауреатом Всесоюзних конкурсів «Урок фізики – 88» та «Урок фізики – 91», а також «Учителем року» обласного конкурсу (1996р).
У 1992 році захистив дисертацію та здобув науковий ступінь кандидата педагогічних наук. Має теоретичний і практичний досвід зі створення навчальних технологій на основі укрупнення дидактичних одиниць у процесі навчання фізики. Уперше розробив та впровадив у педагогічну практику модульну систему навчання в профтехосвіті, за результатами якої занесений до збірки «Профтехосвіта України в іменах». Неодноразово відзначений дипломами і грамотами Міністерства освіти і науки України. Навчальні засоби, розроблені Мар`їнських Ю.М., демонструвалися на Всеукраїнській виставці « Сучасна освіта України» 2007, 2008 р. та нагороджені дипломами і грамотами.

Наукові інтереси:
створення енергетичних систем космічного та земного базування, які перетворюють сонячну енергію в механічну і електричну в необхідній кількості. Деякі розробки з даного питання надруковані в наукових закордонних виданнях New Generation Thermodynamic Autonomously Managed Space Solar PowerPlant. Journal of Engineering Thermophysics, 2014, vol.23, no.4 Russia.Springer http://link.springer.com/article/10.1134/S1810232814040109 USA Springer: Digital Object Identifier (DOI)10.1134/S1810232814040109 Germany

Основні наукові праці:
автор близько 70 наукових праць, у тому числі 52 статей, 9 методичних рекомендацій; власник і співвласник патентів, проектів, зокрема проектів космічних сонячних енергостанцій.

Методичні розробки:
методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з окремих розділів механіки, термодинаміки, електродинаміки, оптики, атомної фізики; навчальний посібник «Укрупнені дидактичні одиниці з фізики в наочних засобах» та структурні таблиці «Система одиниць фізичних величин з фізики» за грифом МОН України.
Мар`їнських Ю.М. брав участь як автор та виконавець у господарсько-договірних роботах і проектах від МОН України, зокрема «Сонячна електростанція теплової системи перетворення.» 2010-2012 р.

Досвід викладання:
з 2002 року і до нині – викладач предметів: фізика, енергозбереження в технічних системах, корозія і захист від неї, охорона праці.

Інша діяльність:
постійний керівник студентських науково-дослідницьких робіт, які на Всеукраїнських конкурсах посідають призові місця.


 

 

 

 

 

 

   

 

Професорсько-викладацький склад кафедри:

повернутися назад >>>

 

 

 

 

 

 

Розробка та оригінальний дизайн ШІ СумДУ.
Головна Новини Студенти Курси Контакти