Керівництво
Вчена рада
Факультети
Студентські спілки
Громадські організації
Структурні підрозділи
Інші
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

НИКОНОВ ЄВГЕНІЙ МИКОЛАЙОВИЧ

 

ДОЦЕНТ КАФЕДРИ ХТВМС, СТАРШИЙ НАУКОВИЙ СПІВРОБІТНИК, КАНДИДАТ ХІМІЧНИХ НАУК

 

Комплексні наукові дослідження, які проводить Євгеній Миколайович Никонов сумісно зі співробітниками кафедри протягом семи років у сфері полімерних композицій дозволили створити та запатентувати нові зв’язуючі матеріали для стержневих та формованих сумішів. Розроблені нові екологічно безпечні матеріали орієнтовані на машинобудування.

Заради майбутнього успіху


Нині вже нікого не здивуєш дипломом про вищу освіту. А от знайти роботу за спеціальністю, що приноситиме матеріальне й моральне задоволення, мати шанси для професійного й кар’єрного росту, словом,  знайти справу свого життя – нелегко.
Це важливо знати тим, хто закінчує школу і стоїть перед вибором: куди піти вчитися. А навколо так багато «красивих» назв спеціальностей і так «гостинно»   відкриті двері навіть столичних вузів. Як тут не помилитися, не обрати дорогу, яка, привабивши романтичним маревом, рано чи пізно приведе до розчарування.
Ось тому хочеться звернути увагу молоді на спеціальності, що пропонує випускникам шкіл Шосткинський інститут Сум ДУ. Зокрема розповісти про спеціальність «Хімічна технологія високомолекулярних сполук», наголосить, які перспективи відкриває навчання.
Кафедра «Хімічна технологія високомолекулярних сполук» створена в Шосткинському інституті зовсім недавно, у 2006 році. І, що найголовніше, ця спеціальність є лише в нашому інституті, спеціалістів такого профілю не готує жоден вуз північного регіону. А тому, стати інженером хіміком-технологом, фахівцем в галузі розробки, проектування,  наладки,  експлуатації і вдосконалення засобів отримання та застосування піротехнічних композицій, полімерних матеріалів,  інших хімічних речовин та виробів ви зможете, закінчивши саме Шосткинський інститут.
Наші випускники отримують класичну хімічну освіту і можуть працювати в дослідних лабораторіях, у проектно-конструкторських відділах, на підприємствах, де технологічні процеси пов’язані не тільки з виготовленням та використанням піротехнічних систем, а й на інших підприємствах хімічної та харчової промисловості. Особливо актуальною є  підготовка спеціалістів з технології нових видів альтернативного палива. До речі, таку спеціалізацію в Україні має лише наш вуз.  Лише один приклад : уявіть собі, якщо хоча б 10% природного газу замінити альтернативною сировиною, то населення зможе платити за комунальні послуги на 30% менше. Актуально? А ще й дуже потрібно. Або взяти полімери, що знаходять широке застосування в клеях, лакофарбових матеріалах, виробах з плівки, конструкційних матеріалах, а також у військовій техніці (зброї, куленепробивних жилетах, засобах захисту від  випромінювання, броні для танків) та ракетобудуванні. За такими матеріалами майбутнє. І все це об’єкт вивчення й дослідження хіміків-технологів кафедри «Хімічна технологія високомолекулярних сполук».
За час свого існування кафедра «Хімічна технологія високомолекулярних сполук» Шосткинського інституту випустила 56 спеціалістів, що закінчили денний факультет, і 1427 спеціалістів, що навчалися заочно. Наші випускники працюють у багатьох містах України, займають відповідальні посади. Кафедра  має творчі й ділові контакти з КЗ «Імпульс», «Зірка», Сумським в.о. «Хімпром», науково-дослідними інститутами України. Співробітниками  кафедри опубліковано десятки наукових робіт, отримано патенти на винаходи.
Усі викладачі кафедри мають науковий ступінь доктора чи кандидата наук. Очолює колектив доктор технічних наук  В.К. Лукашов. Сучасне обладнання дає можливість для підготовки спеціалістів високої кваліфікації, які затребувані на ринку праці. Студенти ще з третього курсу навчання залучаються до науково-дослідницької роботи. Найбільш талановиті з них продовжують навчання в аспірантурі Шосткинського інституту. Сьогодні на кафедрі навчаються 2 аспірантки, наукова діяльність яких пов’язана з пріоритетними напрямами в науці. Дбаючи про своє майбутнє, кафедра також співпрацює із загальноосвітніми навчальними закладами регіону. Викладачі інституту є консультантами і науковими керівниками учнівських науково-дослідницьких робіт  учасників Малої академії наук. Для проведення експериментальних досліджень інститут надає  матеріально - технічну базу та методичне забезпечення. Це допомагає  майбутнім абітурієнтам ближче познайомитися з вузом, його історією й традиціями, життям студентів, визначитися з вибором спеціальності.
Отож усіх, хто мріє здобути якісну вищу освіту, підтверджену дипломом Сум ДУ, одного з провідних вузів України, а відтак отримати престижну спеціальність, бути затребуваним на ринку праці, запрошуємо на навчання в Шосткинський інститут Сум ДУ.

З повагою Є. М. Ніконов, доцент, кандидат хімічних наук.

 

 

 

 

 

   

 

Професорсько-викладацький склад кафедри:

повернутися назад >>> 

 

 

 

 

 

 


© Розробка та Web - дизайн ШІ СумДУ.
При повному або частковому використанні (копіюванні) матеріалів посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на
http://shinst.sumdu.edu.ua обов'язкове.

Головна Новини Студенти Курси Контакти